Daj szansę nowym trendom w domu

rze w dobrym guście. Zapraszam do przeczytania poniższego wpisu.Francja i stylFrancja to niewątpliwie stolica stylu i modu. Dlatego wiele sławnych...projektantów mody i artystów chce pokazywać swoje dzieła i kreacje właśnie tam, a

Dodane: 27-08-2015 09:47
Daj szansę nowym trendom w domu Francja, to miejsce które dosłownie każdemu się podoba! Czemu więc nie nadać swojemu domu troszkę tego pięknego stylu? Można przecież zdecydować się na jakieś i mieć wspaniałe wnętrze w dobrym guście. Zapraszam do przeczytania poniższego wpisu.

Francja i styl

Francja to niewątpliwie stolica stylu i modu. Dlatego wiele sławnych...projektantów mody i artystów chce pokazywać swoje dzieła i kreacje właśnie tam, a zwłaszcza w Paryżu.

Salon w stylu francuskim to przede wszystkim ekspozycja i prezentacja mebli oraz szkła. Meble powinny być stylizowane na XVII- i XVIII wiek. Lekko zaokrąglone kształty, złocenia i zdobienia. Co to za francuski salon bez żyrandola z kryształkami? To absolutna podstawa- bez tego możemy zapomnieć o właściwym nastroju panującym w takim pomieszczeniu.


Zrób to sam- wystrój wnętrz

Wystrój pomieszczenia jest niezwykle ważny dla efektu końcowego. Wszystko zależy od naszej własnej inwencji twórczej i tego co chcemy osiągnąć. Warto jednak, przed przystąpieniem do planowania wystroju, zainspirować się już istniejącymi pomieszczeniami i stylami.

Dobrze jest też wybrać się do kilku sklepów z meblami i poszukać pasujących do siebie elementów, bo nie w każdym sklepie kupimy wszystko pod 'zestaw'. Może to powodować pewne problemy z dopasowaniem tego wszystkiego w całość

Jeżeli nie możemy znaleźć inspiracji nie róbmy niczego na siłę. Warto wtedy zasięgnąć porady znajomych i rodziny, a w ostateczności projektanta wnętrz.


Styl prowansalski

Połączenie ozdób w mieszkaniu z motywami roślinnymi, meble z litego drewna wykończone w kwieciste, delikatne wzorki. Pościel w lawendowym kolorze i do tego lampki cotton ball. Taki obraz moglibyśmy zobaczyć w typowym pomieszczeniu urządzonym na styl prowansalski.

To bardzo harmonijny i stonowany styl w którym każdy powinien czuć się dobrze i swobodnie. Pomieszczenia w takim stylu są idealne do odpoczynku i relaksu. Nawet dla osób, którzy wolą pomieszczenia w stylu minimalistycznym styl prowansalski będzie się podobał.