Promowanie biznesu w internecie

ji na tym rynku. Gdyż jest już teraz dużo firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa w teorii łatwa, jednak nie dla...każdego taka praca jest dobra. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania

Dodane: 28-11-2014 09:19
Promowanie biznesu w internecie pozycjonowanie gliwice
Sposoby na promocję strony w internecie - i kampanie AdWrods. Co lepsze?

Nowa branża na rynku - SEO

SEO jako dziedzina biznesu w Polsce jest świeża, co nie oznacza braku konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz dużo firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa w teorii łatwa, jednak nie dla...każdego taka praca jest dobra. Potrzebna jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Podstawy pojęcia 'pozycjonowanie'

SEO jest to proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji witryny w wynikach wyszukiwania. W teorii to bardzo łatwe, aczkolwiek jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy SEO należy wziąć pod uwagę wiele czynników na przykład: obszar gdzie dana strona ma swoją działalność, ilość fraz i wiele innych mniej ważnych rzeczy. Wspomniałem już, że jest to proces, więc na efekty musimy być cierpliwym nawet przez parę miesięcy. Warto wiedzieć, ze jest wiele metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.


Frazy do pozycjonowania i ich dobór

Dobór fraz to istotna kwestia, ponieważ to od tego zależy czy nasza podstrona na dane słowa będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla wprawnego Seo'wca sprawa doboru fraz to bardzo ważny etap rozpoczęcia pozycjonowania strony. Nie można od tak sobie wybrać losowe frazy z danej branży, ponieważ mogą one nie zgadzać się z treścią strony i absolutnie nie pasować do profilu branżowego firmy, co pewnie skończy się brakiem efektów działań SEO. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie SEO. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Etyczne i nieetyczne seo

Pozycjonować można na wiele sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Właściwe seo to metody w pełni etyczne i legalne, główne założenia są takie by nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Jest to metoda, która gwarantuje długotrwałe i stałe efekty, brak ryzyka wyrzucenia strony z pozycji. Jest również blackhat seo jest to odwrotność białego seo i często daje szybki krótkotrwały efekt i najczęściej kończy się na realnym spadku pozycji strony w wyszukiwaniu. Niestety wiele pozycjonerów wykorzystuje tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.


Nowoczesne wyszukiwarki

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych