Porady o sztukaterii

kie meble. Komu by się chciało? Na szczęście są wspaniałe sposoby na to, by nasz dom zawsze, niezależnie od pory roku i aktualnie panujących trendów, prezentował się godziwie. Okazuje się, że to sztukateria elewacyjna jest metodą

Porady o sztukaterii

Sposób na sztukaterię

Nowoczesność naszych domów to coś, co bardzo szybko odchodzi w zapomnienie. Nie da się przecież nieustannie gonić za modą i na przykład co sezon wymieniać wszystkie meble. Komu by się chciało? Na szczęście są wspaniałe sposoby na to, by nasz dom zawsze, niezależnie od pory roku i aktualnie panujących trendów, prezentował się godziwie. Okazuje się, że to sztukateria elewacyjna jest metodą pozwalającą na zachowanie klasycznego piękna w naszych domach. Oczywiście można ją montować na zewnątrz, ale także i wewnątrz. Miejmy to na uwadze i skomponujmy doskonałą kreację dla naszego domu już dziś. Z pewnością sztukateria okaże się dla nas wspaniałym pomysłem, którego żadna moda nie wyprze.


Sztukateria wraca do łask

Nasz dom to miejsce, w którym możemy wyrazić samych siebie, dlatego dobrze zrobimy, jeżeli przy okazji remontu postaramy się podejść do niego jak do wyzwania, w którym mamy stworzyć takie lokum, które naprawdę oddaje to, jakimi ludźmi jesteśmy. Warto jest się zastanowić nad tym, czy np. to sztukateria elewacyjna nie byłoby dla nas dobrym pomysłem. Prawdopodobnie będzie ona strzałem w dziesiątkę, dlaczego więc nie spróbować? Jeśli jeszcze nigdy nie mieliśmy z nią do czynienia to właśnie teraz może być na to najlepsza okazja. To my sami możemy zadecydować o tym, w jakim miejscu będziemy mieszkali, dlatego też uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, by było ono po prostu piękne i niepowtarzalne.


Architraw - cytat z Wikipedii

Architraw (epistyl, nadsłupie) ? główny (najniższy) poziomy człon belkowania antycznego, który podtrzymywał belki stropu.

Spoczywał on bezpośrednio na kolumnach. Architraw występuje we wszystkich porządkach architektonicznych. W porządku doryckim miał formę prostej gładkiej belki, natomiast w pozostałych, jego płaszczyzna dzieliła się na trzy fasciae, z których najwyższa była najbardziej wysunięta.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Architraw