O języku

Dodane: 28-04-2015 09:43
O języku Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź angielski dla dzieci wejherowo

warto uczyć się języków obcych

Każdy z nas posiada świadomość, że aby naprawdę podnieść swoje kwalifikacje,...musimy się uczyć języków obcych. I tak naprawdę to nie jest ważne, czy jesteśmy humanistami, czy też posiadamy wykształcenie techniczne. Tak naprawdę najbardziej opłaca się to wszelkiego rodzaju ekspertom - informatykom, programistom, czy lekarzom. Nie tylko dzięki znajomości dodatkowego języka łatwiej będzie nam dostać pracę w kraju, ale także otworzy nam drzwi do kariery za granicą. Nawet jeśli nie zamierzamy emigrować, to z pewnością czasowy staż wpłynie pozytywnie na zawartość naszego CV.


O językach - polski i czeski

Interesującym wątkiem dla badaczy języka - zarówno dla filologów polskich, jak i dla lingwistów zajmujących się językami słowiańskimi, jest związek historyczny polskiego z czeskim. Jest o tyle ciekawe, że we wczesnym średniowieczu języki te niewiele się różniły. Jednak rozwój kulturowy Czech był wówczas znacznie bardziej dynamiczny, niż u nas. Wczesne kontakty z chrześcijaństwem zachodnim otwarły Czechom drzwi, które dla nas były wówczas zamknięte. Zresztą, wystarczy spacer po stolicy Czech, w której znajdziemy sporo średniowiecznych zabytków.


Grupa językowa, za Wikipedią:

Grupa językowa ? jednostka używana w genetycznej klasyfikacji języków naturalnych. Określa grupę języków w obrębie podrodziny językowej i może dzielić się na podgrupy (zespoły) językowe.

Pojęcie grupy językowej może mieć różny zakres w zależności od przyjętej klasyfikacji. Na przykład języki słowiańskie zazwyczaj klasyfikuje się jako grupę języków w obrębie podrodziny języków bałtosłowiańskich, jednak mogą być one również określane mianem rodziny językowej ? wówczas pojęcie grupy językowej ma węższy zakres.

Języki zaliczane do jednej grupy językowej, podobnie jak w przypadku podrodziny językowej, wywodzą się od wspólnego prajęzyka pośredniego.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_j%C4%99zykowa


Kurs językowy online?

Jeśli jesteśmy zdecydowani zapisać się na kurs języka obcego, wybierzmy metodę szkoleniową, która będzie odpowiednio do nas dopasowana. Nie zamierzam pisać o różnych mnemotechnikach. Obecnie dość popularne są kursy językowe on-line. To jednak może się nie sprawdzić, jeśli nie potrafimy się zmobilozować do nauki samodzielnie - kontakt z lektorem motywuje! Ważny jest też native-speaker. Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.


Grupy językowe, a nauka danego języka

Napiszę teraz parę słów o grupach językowych. Warto na ten aspekt zwrócić uwagę przy wyborze kursu języka obcego. Języki nie rozwijały się w izolacji - w zależności od czynników historycznych, geograficznych i antropologicznych, wpływały na siebie. Często też dana grupa językowa pochodzi od takiego języka, którym obecnie nikt się już nie posługuje. Za taki przykład może posłużyć łacina, która dała początek paru współczesnym językom - włoskiemu, francuskiemu, portugalskiemu i paru innym.