Krótko o olejkach i ich działaniu na nasza skórę

jest coraz większy wybór organicznych środków pielęgnacyjnych. Dotyczy to również szamponów na bazie naturalnych składników. Największymi zaletami stosowania takich szamponów i odżywek jest to, że nie zawierają sztucznych substanc

Krótko o olejkach i ich działaniu na nasza skórę olej musztardowy sklep

Właściwości naturalnych szamponów do włosów


Coraz częściej i więcej mówi się o stosowaniu naturalnych kosmetyków, nawet w drogeriach, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, jest coraz większy wybór organicznych środków pielęgnacyjnych. Dotyczy to również szamponów na bazie naturalnych składników. Największymi zaletami stosowania takich szamponów i odżywek jest to, że nie zawierają sztucznych substancji, takich jak silikony, które uniemożliwiają prawidłowe wchłanianie składników odżywczych, zaklejając łuski włosa i tworząc nieprzenikalną warstwę. Może sprawiać to wrażenie, że włosy są gładkie i lśniące, jednak w rzeczywistości są źle odżywione i mają tendencję do wysuszania się lub nadmiernego przetłuszczania się. Stosowanie szamponów zawierających naturalne składniki jest znacznie lepszym wyborem, ze względu na wysoką zawartość łatwo przyswajalnych substancji odżywczych.


Zalety naturalnych kremów do rąk


Kremy do rąk zawierające organiczne składniki, nazywane też bio kremami, są coraz popularniejsze, zwłaszcza u kobiet mających problem z suchą skórą dłoni. Wyprodukowane niemal w całości z naturalnych produktów znakomicie sprawdzają się, jako środki pielęgnacji, przynoszące ulgę podczas podrażnień, spowodowanych złymi warunkami pogodowymi lub innymi niesprzymierzającymi działaniami zewnętrznymi. Zawierają dużo związków odżywczych, które dobrze nawilżają suchą i spękaną skórę dłoni oraz chronią ją przed zewnętrznymi czynnikami. Kremy organiczne z dodatkiem wosku pszczelego są jednymi z najlepiej regenerujących i poprawiających wygląd skóry specyfików. Również wszelkiego rodzaju olejki kosmetyczne są używane w pielęgnacji rąk.



Z czego robi się naturalne olejki?


Organiczne olejki używane w kosmetyce pozyskuje się z różnych roślin. W procesie wydobywania olejku wykorzystywana jest specjalna metoda tłoczenia, w celu zachowania jak największej ilości substancji odżywczych. Najczęściej są one tłoczone na zimno. Przykładowymi roślinami z których pozyskuje się olejki są nasiona moreli, truskawki czy pestki winogron. Często jako dodatek do kremów, odżywek do włosów i balsamów do ciała używane są oleje z orzechów makadamia, z migdałów, z jagód acai czy z orzechów laskowych. Substancje oleiste pozyskiwane z roślin są też wykorzystywane w masażu i aromaterapii, pozwalają się zrelaksować i odprężyć. Mają właściwości odżywcze, kojące, a nawet lecznicze.