Kilka słów o "solarach" - fakty, zastosowanie i koszty

iązań budowlanych, które będą wpływać na sprawne funkcjonowanie takich ośrodków. Dla osób odpowiedzialnych za sprawy finansowe ważne jest nie tylko to, żeby takie obiekty były nowoczesne, ale też, aby ich utrzymanie nie było koszt

Kilka słów o inwerter sklep

Dodatkowe ocieplanie budynków sportowych

Gospodarowanie ośrodkami sportowymi polega na wyposażaniu tych ośrodków we wszystkie potrzebne w nich urządzenia, a także na wyborze takich rozwiązań budowlanych, które będą wpływać na sprawne funkcjonowanie takich ośrodków. Dla osób odpowiedzialnych za sprawy finansowe ważne jest nie tylko to, żeby takie obiekty były nowoczesne, ale też, aby ich utrzymanie nie było kosztowne. Dlatego w ośrodkach sportowych wykorzystywane są rozwiązania fotowoltaiczne. Do takich rozwiązań należy montaż paneli słonecznych, które dodatkowo oświetlają budynki znajdujące się na terenie ośrodka sportowego, a także kolektorów słonecznych dodatkowo ocieplających na przykład wodę w basenie przeznaczonym dla pływaków.


Zastosowanie fotowoltaniki w nowoczesnych powierzchniach zielonych

W dużym miastach znajdują się nowoczesne powierzchnie zielone, a zwłaszcza parki. Wszystkie te parki są poddawane codziennej pielęgnacji przez odpowiedzialne za to osoby. Na powierzchniach różnych parków swoje zastosowanie znajduje również fotowoltanika. Dlatego wśród zielonych drzew stawiane są tzw. drzewa fotowoltaiczne, które mogą oświetlać park w czasie ciemniejszych dni lub w godzinach wieczornych. Na szczęście takie ?drzewa fotowoltaiczne? można postawić w takich miejscach, w których dobrze skomponują się z zielonymi drzewami i będą wśród nich wyglądać naturalnie. Osoby przebywające w parku będą mogły dzięki temu czytać swoje ulubione książki i zajmować się wesołą zabawą z dziećmi, w trakcie której można układać puzzle.


Czym jest moduł fotowoltaiczny?

Moduł fotowoltaiczny - układ połączonych szeregowo lub szeregowo-równolegle ogniw słonecznych.

Maksymalna wartość generowanego napięcia dla pojedynczego ogniwa krzemowego nie przekracza 0,6 V, a moc osiąga wartość od 1 do 2 W. Dla zastosowań praktycznych wymagane jest znacznie wyższe napięcie elektryczne, dlatego właśnie pojedyncze ogniwa łączy się ze sobą tworząc w ten sposób moduły fotowoltaiczne.

W większości modułów fotowoltaicznych materiałem półprzewodnikowym jest krzem w postaci płytek monokrystalicznych lub polikrystalicznych. W związku z ograniczoną globalną dostępnością krzemu oraz rosnącym popytem na ten surowiec, zwiększa się produkcja modułów fotowoltaicznych cienkowarstwowych, do produkcji których jest używany krzem amorficzny, diselenek indowo-miedziowy oraz tellurek kadmu. Technologia cienkowarstwowa charakteryzuje się tym, że mocno redukuje się zużycie wykorzystanych w niej materiałów, a całość modułu jest zbudowana z jednego ogniwa1.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Modu%C5%82_fotowoltaiczny