Dobre strony energii słonecznej. Krótko i na temat

st bardzo gorąco i ilość energii słonecznej jest po prostu bardzo, ale to bardzo wysoka. Powstają one na przykład na terenach pustynnych pozbawionych roślinności i wysokich drzew. Pustynia w dodatku mocno się nagrzewa w ciągu dnia

Dobre strony energii słonecznej. Krótko i na temat instalator fotowoltaiki kołobrzeg

Kilka słów o farmach fotowoltaicznych




Farmy fotowoltaiczne to stały element wielu krajów położonych w strefie klimatu zwrotnikowego czy podzwrotnikowego, gdzie jest bardzo gorąco i ilość energii słonecznej jest po prostu bardzo, ale to bardzo wysoka. Powstają one na przykład na terenach pustynnych pozbawionych roślinności i wysokich drzew. Pustynia w dodatku mocno się nagrzewa w ciągu dnia, a ilość promieni słonecznych jest ogromna. Farmy fotowoltaiczne potrafią mieć naprawdę ogromne powierzchnie i z lotu ptaka wyglądają wręcz kosmicznie. Takie ich ułożenie minimalizuje koszty produkcji i daje możliwość wyprodukowania tańszego prądu, który w dodatku będzie wytworzony w sposób ekologiczny bez wpływu na klimat.



Nie tylko węgiel ? sposoby produkcji prądu


Wiele mówi się w ostatnich czasach o wiatrakach, energii z wody lub atomu, czy też paneli słonecznych. Widać wyraźnie, że świat się zmienia i technologia idzie do przodu dając możliwość otrzymywania wysokiej jakości energii bez konieczności zatruwania środowiska. Porównując panele słoneczne oraz wiatraki należy zdać sobie sprawę z tego, że są to zupełnie inne sposoby na energię i każdy z nich ma inną specyfikę. Świetnym pomysłem jest instalowanie wiatraków na przykład na otwartym morzu, gdzie wiatry są największe i dzięki temu wydajność pojedynczego wiatraka będzie na pewno zdecydowanie największa.



Fotowoltaika - definicja z Wikipedii

Fotowoltaika (PV) ? dziedzina nauki i techniki zajmująca się przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika