Dla otyłych: Liposukcja, czy warto?

tłuszczu decydują się osoby w różnym wieku, walczące czasami z uzależnieniem od jedzenia lub nadwagą, do której powstania tak naprawdę się nie przyczyniły. Z drugiej strony na zabieg liposukcji decydują się osoby, które po prostu

Dla otyłych: Liposukcja, czy warto? Liposukcja to popularny zabieg w USA, ale również zdobywa zwolenników w Europie. Zabiegi medycyny estetycznej wykonamy np. w klinice .

Bezpieczne odsysanie tłuszczu

Na zabieg odsysania tłuszczu decydują się osoby w różnym wieku, walczące czasami z uzależnieniem od jedzenia lub nadwagą, do której powstania tak naprawdę się nie przyczyniły. Z drugiej strony na zabieg liposukcji decydują się osoby, które po prostu chcą się odchudzić i postanawiają wybrać drogę na skróty, zamiast przejść na jakiś rodzaj diety. Z otyłością zmagają się również kobiety po okresie ciąży, które mają problem z tym, żeby zrzucić zbędne kilogramy.

W większości przypadków zostaną one jednak poproszone o odłożenie takiego zabiegu o kilka miesięcy, żeby mogły w pełni dojść do siebie po ciąży i porodzie. Zabieg liposukcji wykonywany jest w końcu u osób chorobliwie otyłych, a wówczas cały okres rekonwalescencji po zabiegu odbywa się pod okiem lekarza.


Czym jest liposukcja

Liposukcja to inaczej zabieg odsysania tłuszczu. Taki zabieg wykonywany jest w klinikach medycyny estetycznej oraz innych ośrodkach, w których przeprowadzane są różne inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegowi liposukcji poddają się osoby w różnym wieku, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu lub obiektywnie można stwierdzić, że są otyłe, a niektóre z nich nawet chorobliwie otyłe.

Zaletami liposukcji jest sam fakt, że wspomaga ona proces odchudzania, jednak niebezpieczeństwo związane z tym zabiegiem polega na możliwości nadmiernego schudnięcia po odbytym zabiegu. Lekarze podkreślają fakt, że zabiegowi odsysania tłuszczu mogą bezpiecznie poddawać się osoby nie posiadające problemów ze zdrowiem i prowadzące higieniczny tryb życia.


Rekonwalescencja po odsysaniu tłuszczu

W zależności od rozległości zabiegu, pacjenci są na ogół w stanie wrócić do pracy w okresie od dwóch dni do dwóch tygodni. Przez dwa do czterech tygodni trzeba nosić specjalną odzież uciskową. Ubiór ten powinien być elastyczny i pozwalać na stosowanie opatrunków. Jeśli zastosowano niewchłaniane szwy, usunięcie ich następuje po pięciu do dziesięciu dni po zabiegu. W zależności od zastosowanej procedury, mogą wystąpić bóle, które trwają nawet do dwóch tygodni. Wszelkie dolegliwości bólowe mogą być łagodzone przy użyciu środków przeciwbólowych zarówno wydanych na receptę, jak i tych ogólnodostępnych. Siniaki zazwyczaj znikają w ciągu dwóch dni, lecz zdarzają się przypadki, że utrzymują się nawet do dwóch tygodni. Na zasinienia można stosować preparaty z heparyną (Lipohep lub Lioton 1000). Obrzęk ustępuje wolniej i może być widoczny nawet do dwóch miesięcy, drętwienie może utrzymywać się do kilku tygodni. Aby przyśpieszyć okres rekonwalescencji można po ok. 14 dniach skorzystać z usług masażysty. Profesjonalny masaż zmniejszy obrzęki, wyrówna drobne nierówności i przyspieszy gojenie.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Liposukcja#Powr.C3.B3t_do_zdrowia