Części zamienne a zaufany mechanik

nać telefon do zaprzyjaźnionego mechanika, aby pomógł on przez telefon wskazać na źródło problemu lub wskazać rozwiązanie. Jednak najczęściej konieczna jest wizyta w warsztacie samochodowym. Trzeba przyznać, że jeśli wykonujemy sw

Części zamienne a zaufany mechanik

Czy warto szukać zatrudnienia w warsztacie samochodowym?

Serwisowanie samochodów jest bardzo potrzebne niemalże każdemu kierowcy. W przypadku nagłej awarii naszego auta wystarczy wykonać telefon do zaprzyjaźnionego mechanika, aby pomógł on przez telefon wskazać na źródło problemu lub wskazać rozwiązanie. Jednak najczęściej konieczna jest wizyta w warsztacie samochodowym. Trzeba przyznać, że jeśli wykonujemy swoją pracę w tym zawodzie naprawdę rzetelnie, to możemy nawet nieźle zacząć zarabiać. Oczywiście, najbardziej opłacalne jest prowadzenie własnego warsztatu samochodowego, jednak praca na stanowisku mechanika również może być jednym z bardziej dochodowych zajęć fizycznych. Dla wielu mężczyzn jest ona również bardzo przyjemna z uwagi na zainteresowania motoryzacyjne.


Czym jest czujnik

Czujnik, sensor ? fizyczne bądź biologiczne narzędzie będące najczęściej elementem składowym większego układu, którego zadaniem jest wychwytywanie sygnałów z otaczającego środowiska, rozpoznawanie i rejestrowanie ich.

W naukach technicznych czujnik to urządzenie dostarczające informacji o pojawieniu się określonego bodźca, przekroczeniu pewnej wartości progowej lub o wartości rejestrowanej wielkości fizycznej. W tym ujęciu układ czujnika składa się z:

czujnika,
przetwornika,
układu kondycjonowania sygnału,
układu telemetrycznego.

Najczęściej spotykanymi czujnikami są czujniki dostarczające informację w jednej z wielkości elektrycznych, takich jak: napięcie, natężenie prądu, opór elektryczny. Jest to spowodowane tym, iż prąd elektryczny to sygnał, który łatwo wzmocnić, przesłać na duże odległości, poddać dalszemu przetwarzaniu przy użyciu technik cyfrowych i komputerów, a także zachować go.

Powyższa definicja, uprzednio zmodyfikowana, mogłaby odnieść się równie dobrze do narządów w sensie biologicznym, szczególnie narządów zmysłów. Dzięki rozwojowi teorii systemów, termin ten wszedł również szeroko do nauk społecznych, szczególnie psychologii (kognitywizm).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czujnik


Parę słów o dziejach gaźnika

Gaźnik został wynaleziony w 1876 roku przez Gottlieba Daimlera. Gaźniki były najpowszechniejszym sposobem zasilania silników benzynowych aż do lat 80. XX wieku. Wyparte praktycznie całkowicie zostały z motoryzacji w latach 90. przez układy wtryskowe zapewniające dzięki sterowaniu komputerowemu dawkowanie paliwa zależne od aktualnych parametrów pracy silnika co przekłada się na lepszą wydajność i oszczędność paliwa.

Gaźniki są używane w dalszym ciągu do zasilania niewielkich silników w motorowerach, skuterach, kosiarkach, spalinowych modelach zdalnie sterowanych. Samochody z silnikami wyposażonymi w gaźniki stosowane są w niektórych sportach motorowych (NASCAR).

W Rosji do 17 kwietnia 2012 produkowana była Łada 2105/2107 z silnikiem benzynowym zasilanym gaźnikiem.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ga%C5%BAnik